laupäev, 31. mai 2014

Mida saab ise oma töö lihtsamaks tegemiseks kasutusele võtta...


...Olenemata sellest, kas ülemusel on võimalik selleks ressursse eraldada või mitte.
1. Planeerida oma tööd
 Puhastusteenindajad asutustes (majutusasutused, toitslustuskohad jms kus töö maht oleneb erinevatest asjades) kus esmane on väga hea visuaalne puhtus ja hügieeniline keskkond.
Selge on see, et kõike ja kõikjale ühe päevaga ei jõua. Paika tuleb enda jaoks panna mis on need kõige olulisemad asjad, mis kindlasti tuleb ära teha. Igapäevaselt ei ole vaja võtta tolmu kõrgematest kohtadest (kapi pealsed, kardinapuud jms.), puhastada uksi, põranda liiste (Kui just ei ole tegemist plekkide või häiriva mustusega!) jms. Enda elu stressivabamaks teha saab kindla plaani koostamisega. Näiteks: Esmaspäeval: Puhastan tubades põrandaliistud (Kui on palju tube siis esmaspäeval üks ports, reedel teine osa).
Teisipäeval: Panen rõhku kõrgematelt pindadelt tolmu eemaldamiseks.
Kolmapäeval: Tegelen vertikaalsete pindade puhastamisega (uksed-seined, vaatan üle ka aknad)
Neljapäeval: Teen hoolikamalt kõik pesuruumid ja wc-d. Reedel: Vaatan, et nädalavahetuseks oleks kõik toad korras (Ämblikuvõrgud, tolm, akendel linnukaka jms eemaldan).

Analoogselt oma töid planeerides, tekib 1. Süsteem-kõik pinnad tehakse regulaarselt puhtaks, pole ohtu, et mustus kusagile kogunema jääb ja ühel hetkel nõuab suuremat tähelepanu ja rohkem aega-mida meil kunagi ülearu ei ole.
2. Leevendab pinget-et ma pean saama  kõik-kohenüüdjapraegu tehtud, EI PEA! Peab olema süsteem ja planeeritus.
3. Saab suurepäraselt planeerida vaja  minevate vahendite ja tarvikute kasutamist. Näiteks: Kolmapäeval vaatan, et kaasa saaks piisav hulk klaasilappe, Teisipäeval võtan kaasa rohkem lappe, kuna ma tean, et hakkan rohkem tolmu pühkima kui igapäevaselt. Neljapäeval võtan kaasa vastavad ained ja tarvikud, et pesuruumid suuremalt puhtaks saaks teha.

2. Kasutada tekstiilide eelniisutamist!
See on selline meetod, kus lapid/mopid niisutatakse juba enne objektile minemist pesulahuses. See tähendab, et ei ole vaja kaasas tassida ämbriga vett, kõik mida vaja mahub koristuskorvi/kärusse ilusti ära. See muidugi eeldab parajat hulka lappe. Selliselt ei pea puhastusteenindaja vahepeal objektilt lahkuma, et teha uus pesulahus, mis hoiab kokku kõvasti aega. Kaasa tuleks võtta kas pritspudel või niisutuspudel vastava pesulahusega, kui on mustust mis nõuab natuke rohkem leotamist. Aga ämbrit tassima ei pea.

Mõned sellised lihtsad näited, mida saab igaüks rakendada ise! Sellega oma elu lihtsamaks tehes.

Kai
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar